II spotkanie Rady Fundacji
31 stycznia 2023 w Otrębusach

Drugie spotkanie Rady Fundacji odbyło się 31 stycznia 2023 w Otrębusach. Rozpoczęliśmy modlitwą do Ducha Świętego i czytaniem z dnia, aby nasze rozmowy były wypełnione Bożą Obecnością. Fragment z Ewangelii Św. Marka (Mk 5, 21-43) o kobiecie uzdrowionej z krwotoku dzięki swej wierze i determinacji był doskonałym początkiem naszego spotkania. Historia uleczonej kobiety jest czytana z opowieścią o Jairze i uzdrowieniu jego córki. Obydwie parabole dotyczą więc wiary i pytają czytelnika o jego własną wiarę. Dla nas ma to szczególny wymiar pytania o naszą wiarę w sakrament małżeństwa. Uzdrowienie Jezusa przychodzi przez wiarę w Niego i Jego wszechmoc.

W pierwszej części spotkania podsumowaliśmy drugą połowę 2022 roku i wszystkie inicjatywy, które udało się zrealizować. O szczegółach można przeczytać w jednym z poprzednich postów.

W najbliższym półroczu nasze wysiłki będą się koncentrować na kilku inicjatywach. Pierwsza to dokończenie procesu tłumaczenia i publikacji nowego kursu Love to Live, którego adresatami są młode pary, zarówno związki sakramentalne, jak i niesakramentalne. Skończyliśmy już etap tłumaczenia i opracowywania scenariuszy. W lutym ruszają zdjęcia do poszczególnych odcinków. Na kwiecień i maj przewidziany jest montaż. Do końca roku szkolnego chcemy być gotowi z produkcją. To są oczywiście na razie plany, które będziemy modyfikować w zależności od postępu prac. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie małżeństwa, które biorą udział w nagrywaniu świadectw. Dziękujemy za Waszą gotowość, czas i otwartość w dzieleniu się własnym doświadczeniem z innymi. Nie jest to łatwe, więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni tym, którzy się zaangażowali.

W tym samy czasie dobiegają końca prace dotyczące strategii marki. Niebawem wejdziemy w posiadanie tzw. brand book'a, w którym będą zawarte wszystkie graficzne elementy całej marki Misterogrande. Brzmi to dość fachowo i sterylnie, ale głęboko wierzymy, że profesjonalne podejście do opowiadania o pięknie sakramentu małżeństwa jest niezbędne w dzisiejszych czasach. Współpraca z wybraną przez nas firmą układa się pomyślnie i jesteśmy podekscytowani na samą myśl o dniu, kiedy dostaniemy do ręki wszystkie elementy układanki, a następnie będziemy je stopniowo wdrażać.

Spotkanie Rady było eksplozją pomysłów, w jaki sposób możemy szerzej opowiedzieć o Misterogrande tak, aby więcej małżeństw mogło korzystać z naszych narzędzi i odkrywać piękno swojego sakramentu. Zaplanowaliśmy serię wywiadów radiowych i spotkań z różnymi osobami rozpoznawalnymi w Kościele i sferze medialnej. Stopniowo, po każdym spotkaniu będziemy dzielić się linkami przez social media z prośbą do Was o rozesłanie do jak największej liczby znajomych. 

Pojawiła się szansa na trzecią w tym roku edycję rekolekcji Oto Oblubieniec. To nowość, bo do tej pory udawało się zorganizować dwie edycje w roku. Na zaproszenie Duszpasterza Rodzin Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej w pierwszy weekend listopada chcemy zorganizować weekend rekolekcyjny w Koszalinie. Aby to zrobić, potrzebujemy Waszej pomocy. Biorąc pod uwagę, że w październiku mamy zaplanowaną edycję w Bąblinie, będziemy potrzebowali dodatkowej ekipy.

W maju, od pierwszego do dziewiątego, don Renzo przyjeżdża do Polski. Rada zastanawiała się nad tym, w jaki sposób go ugościć i zorganizować czas na spotkania z Wami, księżmi i wszystkimi, którzy są zainteresowani tym, co don Renzo mówi o małżeństwie. Wstępnie mamy pomysł na kilka dni spędzonych w Krakowie, później przejazd do Warszawy i ostatnie dni w Gnieźnie i Poznaniu. Będziemy się starali zorganizować spotkania w parafiach, do czego również będziemy potrzebować Waszej pomocy. Możliwe, że uda się jednodniowy dzień skupienia, gdzieś w okolicach Warszawy. Uważnie czytajcie newslettery, które wysyłamy, aby być na bieżąco.

Za nasze główne zadanie w tym roku uznaliśmy zachęcanie wszystkich małżeństw, które korzystają z narzędzi Misterogrande do większej współpracy i zaangażowania. Chcielibyśmy, aby każde małżeństwo dotknięte łaską wiary we własny sakrament i w Jezusa Oblubieńca było tak pełne zapału, jak Św. Piotr i Św. Jan w Dziejach Apostolskich i aby wraz z nimi, jednym głosem, mówili:

Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli.

Dz 4, 20

Tak, nie możemy Dobrej Nowiny o naszym małżeństwie zachować dla siebie. Małżeństwo to w pierwszej kolejności sakrament misyjny i odkrycie tej prawdy i własnej małżeńskiej tożsamości jest kluczowe nie tylko dla małżonków, ale również dla całego Kościoła.

Polecamy się Waszej modlitwie.

II spotkanie Rady Fundacji
Agata Mleczko 1 lutego, 2023
Udostępnij
Nasz blogi
Archiwizuj
I Spotkanie Rady Fundacji
11 lipca 2022 w Gnieźnie