Prymicje
29 maja 2022, Orzechowo

W zeszłą niedzielę, 29 maja 2022, mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Mszy Prymicyjnej księdza Adama Wawrzyniaka w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Orzechowie. Ksiądz Adam jako kleryk uczestniczył w rekolekcjach "Oto Oblubieniec" a następnie przez wiele miesięcy wspierał modlitewnie uczestników kursów "Zaślubieni Jezusowi".

Hojność Pana Boga zawsze nas zaskakuje: otóż, w tej samej parafii Mszę Świętą prymicyjną odprawiał dzień wcześniej ksiądz Marcin Wawrzyniak, który również jako kleryk uczestniczył w rekolekcjach "Oto Oblubieniec". Obaj przyjęli święcenia kapłańskie w rąk Prymasa Polski w sobotę 28 maja 2022 roku w Gnieźnie. Udało nam się uczestniczyć w niedzielnej Mszy Prymicyjnej ks. Adama oraz spotkać i otrzymać błogosławieństwo prymicyjne od ks. Marcina.

Na tym nie koniec: tego samego dnia był wyświęcany na kapłana również ks. Marcin Małecki, którego możecie pamiętać z rekolekcji "Oto Oblubieniec" w Częstochowie. Wygląda na to, że grono kapłanów zapoznanych z działalnością Misterogrande w Polsce stale się powiększa. Chwała Panu!


Podczas Mszy Prymicyjnej ks. Adama usłyszeliśmy ciekawe kazanie, które było syntezą życia kapłańskiego. Można jest streścić w trzech słowach: wiara, modlitwa i praca. Wiara w życiu kapłana jest najważniejsza, bo ma on prowadzić ludzi do Chrystusa. Nie może tego zrobić, jeśli sam nie jest blisko. Dlatego każdy kapłan musi dbać o własną wiarę, strzec jej i ją rozwijać.

We wzroście wiary pomocna jest modlitwa. Każdy kapłan powinien więc modlitwę stawiać na samej górze listy priorytetów. Nie tylko brewiarz i sprawowanie Eucharystii, ale również modlitwa indywidualna i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Czas poświęcony modlitwie jest zawsze czasem owocnym, nawet jeśli niekiedy będzie to wybór między spędzaniem czasu z ludźmi, a samotnością poświęconą Oblubieńcowi.

Wreszcie kaznodzieja nawiązał do pracy magisterskiej ks. Adama, którą napisał o życiu Świętego Ambrożego. Święty był wzorem pracowitości i do tego właśnie kaznodzieja namawiał Prymicjanta. Ciężka praca dla Królestwa, wytrwałość i cierpliwość to przymioty, które pomogą wieść życie kapłana oddanego Chrystusowi. Tego właśnie Ci życzymy, kochany Adamie i polecamy się Twojej modlitwie.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z profilu FB PWSD.


Prymicje
Agata Mleczko 6 czerwca, 2022
Udostępnij
Nasz blogi
Archiwizuj
Po rekolekcjach
Brenna, 30 kwietnia 2022 - 2 maja 2022