Po rekolekcjach

Kolejna edycja rekolekcji Oto Oblubieniec za nami, co skłania do refleksji i podsumowań. Przede wszystkim słowo "kolejna" w mylący sposób odnosi nas do powtarzalności a przecież za każdym razem Pan Bóg daje nam coś niepowtarzalnego. Ciągle nas zaskakuje i przynosi dary, których nigdy się nie spodziewaliśmy. Na wstępie więc przychodzi na myśl cytat ze Św. Pawła o uprzedzającym działaniu łaski.


"Bóg, swoją potężną mocą działającą w naszym życiu, jest w stanie uczynić o wiele więcej niż to, o co Go prosimy, a nawet więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić." (Ef 3, 20).
Same przygotowania były pełne niespodziewanych zwrotów akcji, bo w zasadzie każdego dnia otrzymywaliśmy pomoc, o którą nawet nie ośmielaliśmy się prosić. Był, rzecz jasna, również suspens! Epidemia grypy pozbawiła szansy uczestnictwa w rekolekcjach sporej części zgłoszonych małżeństw, co każdego organizatora przyprawia o lekki dreszcz lęku. Pan Bóg znowu jednak pokazał nam, że wystarczy wierzyć a On resztą się zajmie. W ostatniej chwili dopisały się do listy osoby, które tych rekolekcji bardzo potrzebowały. Trzy intensywne dni wypełniła modlitwa, wykłady i praca nad logistyką. Cudownym darem była doskonale zorganizowana opieka nad dziećmi. Jak to wyraziła jedna z uczestniczek: "Moje dziecko się budzi z rana i pierwsze, o co pyta, to czy może iść się bawić z innymi dziećmi". Zajęcie pokaźnej grupki wymagających troski i uwagi uczestników to nie lada wyczyn. Nasze animatorki wywiązały się wspaniale ze swojego zadania. Małżonkowie w ciągu trzech dni byli wprowadzani stopniowo w tajemnicę sakramentu małżeństwa. Każda para mogła w sposób całkowicie indywidualny przeżywać spotkanie ze swoim Oblubieńcem. Towarzyszący nam ksiądz Przemek wraz z czterema klerykami byli dla wszystkich pomocą w zagłębianiu się w teologię i duchowość więzi małżeńskiej. Ksiądz Przemek i ksiądz Wojtek czekali na małżonków w sakramencie pokuty, aby obficie ich obdarować łaską przebaczenia. Niebawem kolejna edycja a my już modlimy się za przyszłych uczestników.
Po rekolekcjach
Agata Mleczko 20 marca, 2019
Udostępnij
Nasz blogi
Archiwizuj
Dzień skupienia, Zaniemyśl 2019