Fundacja Misterogrande
Akt Fundacyjny

Narzędzia projektu Misterogrande są dostępne w Polsce od kilku lat a małżeństw, które z nich skorzystały lub korzystają ciągle przybywa. Jesteśmy zawsze niezwykle wzruszeni, kiedy myślimy i obejmujemy modlitwą Was wszystkich. Tłumaczenie, opracowanie i rozpowszechnianie narzędzi do pracy z małżeństwami pokazało nam jak wielkie jest zapotrzebowanie na treści dotyczące duchowości małżeńskiej oraz jak wielka jest potrzeba rozwijania i wzbogacania wiedzy o teologii sakramentu małżeństwa.

Działalność projektu na tyle się rozrosła a zainteresowanych udziałem w różnych inicjatywach jest tak dużo, że postanowiliśmy powołać do życia Fundację Misterogrande. Naszym patronem został św. Jan Chrzciciel, przyjaciel Oblubieńca. Ten który oddał życie za prawdę o nierozerwalności małżeństwa.

Warto podjąć refleksję nad motywami naszego działania. Z jednej strony jest to mocne świadectwo wiary małżeństw i księży w sakrament małżeństwa. Z tą wiarą w dzisiejszym świecie bywa różnie, niekiedy sami małżonkowie nie wierzą w swój sakrament, nie potrafią więc przekonać swoich dzieci do tego, że sakrament małżeństwa jest czymś wspaniałym. Celem każdego z narzędzi publikowanych przez nas jest przekazywanie i umacnianie tej wiary: wierzymy, że Jezus Oblubieniec jest obecny w każdym sakramencie małżeństwa.

Mamy ogromną nadzieję, że utworzenie Fundacji przyspieszy pracę nad kolejnymi tłumaczeniami i ułatwi pracę nad nowymi narzędziami. Ścisła współpraca między sakramentem małżeństwa i kapłaństwa jest również wpisana w to działanie. Te dwa sakramenty są ustanowione dla zbawienia innych, a zatem warto, by w czasach kryzysu dotykającego obydwa powołania, zjednoczyć nasze wysiłki, wzmocnić współpracę oraz zatroszczyć się o nowożeńców i neoprezbiterów.

Zasady dotychczasowej współpracy i udziału w poszczególnych inicjatywach pozostają bez zmian. Cały czas Misterogrande pozostaje projektem, a więc miejscem inicjatyw służących wspieraniu małżeństw i księży, które zawsze gorąco zachęcamy do aktywnego działania w swojej parafii i wspólnocie. 


Gniezno, 23 października 2021 roku.

Fundatorzy:
Marta i Grzegorz Bandzarewicz
Jolanta i Arkadiusz Buczek
Urszula i Marcin Dudek
Agata i Maciej Gramaccy
Karolina i Przemysław Hofman
Agnieszka i Arkadiusz Jaworscy
ks. Marcin Kąkol
ks. Przemysław Kwiatkowski
Agata i Andrzej Mleczko
Magda i Roman Rafińscy
Monika i Tomasz Relewicz
Karolina i Wojciech Włodarczyk
Karolina i Tomasz Zwierzchoń

Fundacja Misterogrande
Agata Mleczko 23 października, 2021
Udostępnij
Nasz blogi
Archiwizuj
Kurs 'Zaślubieni Jezusowi'
u Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP